ВИШИВАНКА — ВІД ТРАДИЦІЙ ДО СУЧАСНОГО ЖІНОЧОГО ОДЯГУ

ВИШИВАНКА - ВІД ТРАДИЦІЙ ДО СУЧАСНОГО ЖІНОЧОГО ОДЯГУ

Вишиванкою називають традиційну у деяких слов’янських народів сорочку з вишивкою. Історія вишиванок бере свій початок ще в дохристиянський період. І хоча точна дата виникнення такої сорочки до сих пір невідома, але встановлено, що ще скіфи носили одяг з вишивкою. Протягом багатьох століть створювалися різні техніки вишивання і візерунки, які не просто прикрашали вироби, а ще й мали своє сакральне значення.

Вышиванки — культурний символ українців

Голубая женская вышиванка с ласточками - фото производителя АрженУ народі вважалося, що вишита сорочка захищає її власника від бід, злих сил та негараздів. І хоча з часом значення конкретних вишитих символів втрачалося, але традиції їх зображення залишилися. За тематикою усі орнаменти можна поділити на три основні групи: абстрактний або геометричний малюнок, рослинні мотиви, тварини. Варто зазначити, що чимало з них дійшли до нашого часу, і на сучасних жіночих вишиванках зустрічаються візерунки, якими прикрашали свій одяг ще наші предки. Також вишиванки до XIX століття мали своє конкретне призначення: на кожен день, для свят, для жнив. Серед святкових сорочок особливе місце відводиться весільним, адже вони одягалися лише раз в житті, а потім їх ховали в скриню і зберігали як оберіг сім’ї.

По тому, як саме вишита сорочка, раніше визначали статус і матеріальне благополуччя її власника, а також походження, адже для різних регіонів були характерні свої фасони сорочок, шви, візерунки і кольорова гамма, які відображали місцеві особливості.

Цікаво, що на рубежі XIX-XX століть чоловіча вишита сорочка поступово стала відокремлюватися від народного костюма і поєднуватися з європейським одягом. Основну роль введення вишиванок в сучасну моду приписують Іванові Франку, адже саме він носив їх у поєднанні з класичними піджаками. Піком популярності вишитих сорочок в радянські часи був період перебудови на чолі СРСР Микити Хрущова, коли за його прикладом вишивку все більше носили посадові особи. Українська вишиванка переживала і періоди «гоніння», коли вона вважалася дисидентським, патріотично-українським одягом або була просто як елемент національного сценічного вбрання.

Мода на вишиванки в сучасній Україні

Современные женские платья-вышиванки от производителя ArjenЗ отриманням Україною статусу незалежної країни мода на чоловічі і жіночі вишиванки знову почала набирати популярності серед населення та публічних осіб. А з 2006 року в Україні було засноване свято — Всесвітній день вишиванки, який відзначається тепер щороку в третій четвер травня. Також мода на вишитий одяг вийшла на світовий рівень, коли в 2012 році український дизайнер Олена Буреніна створила вишиту сорочку для співачки Мадонни. Зараз одяг з вишивкою можна побачити на таких голлівудських зірках як Кейт Мосс, Енн Хетеуей, Холлі Беррі та інших.

І якщо раніше вишиванка повністю шилася і вишивалися виключно вручну, то з технічним прогресом її виробництво вийшло на промисловий рівень. Багато виробників жіночого одягу України пропонують покупцям вироби з вишивкою, які вражають уяву різноманітністю матеріалів, фасонів та орнаментів.

Не відстає від модних тенденцій та попиту споживачів і команда інтернет-магазині «Аржен». У нашому асортименті регулярно з’являються модні жіночі вишиванки, вишиті сукні та туніки, які можна купити з доставкою у будь-яке місто. Наші модельєри підбирають найтрендовіші фасони та оригінальні візерунки, поєднуючи народні мотиви із сучасними тенденціями. На нашій фабриці вироби проходять повний цикл: від моделювання виробів і конструювання лекал, закрійки, до нанесення вишивки за допомогою вишивальних машин і пошиття готової продукції. У каталозі нашого сайту ви знайдете повсякденні та святкові варіації жіночих вишиванок, а також іншого одягу з вишивкою в народному стилі. А з появою дитячої та чоловічої лінії одягу, в яких також представлені вишиванки, ви можете складати модні образи у стилі family look, підібравши для себе та своїх рідних моделі з аналогічними візерунками або виконані у схожій стилістиці.

Парный образ с украинской вышиванкой - бренд ArjenОдяг з вишивкою нашого виробництва — це ідеальне поєднання ціни та якості, яке вже оцінили багато українок і деякі знаменитості. Так, наприклад, сукня-вишиванка від Аржен сподобалась телеведучій Каті Павлюченко, а нашу вишиту сорочку одягла для одного з випусків експерт програми «Говорить Україна», психолог Олеся Бівалькевич.

Телеведущая Катя Павлюченко в платье-вышиванке Аржен - фото
Телеведуча Катя Павлюченко
в вишиванці від Аржен

 

Вишиванка в наш час — це не просто модний тренд, це також данина багаторічним традиціям і культурній спадщини нашої нації. При цьому ви з легкістю зможете її вписати у свій святковий та повсякденний гардероб. Вишита жіноча блуза буде гармонійно виглядати як з модними спідницями різних фасонів і довжини, так і з молодіжними джинсами, брюками, шортами і навіть з сарафанами. Чоловіки можуть сміливо поєднувати сорочки-вишиванки і з класичними брюками або діловими костюмами, і з модними джинсами. Носіть з гордістю вишиванки від українського виробника Arjen, замовляйте їх собі та на подарунок близьким!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *